Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Lustr dříve a nyní

Datum: 10.3.2014

Lustr. Stálá součást lidských obydlí již po staletí jako jejich osvětlení. Ty nejstarší vznikaly dávno před objevením elektřiny. Ponořte se s námi do historie!

Lustr. Stálá součást lidských obydlí již po staletí jako jejich osvětlení. Ty nejstarší vznikaly dávno před objevením elektřiny.

Měly nejčastěji tvar kříže, na němž byly svíčky, nebo kruhu, kde svíčiky svítily po jeho obvodu. V dnešní době převládají naprosto elektrické, i když v určitém období existovaly i lustry plynové. Jako součást interiérů i lustry podléhají módním trendům.
 
Velkou módou zůstávají křišťálové lustry, které tvoří často dominantní prvek hlavní obytné místnosti či veřejně přístupných slavnostních prostor, jako jsou haly divadel či koncertní sály. Vybroušené křišťálové či skleněné plochy mají výjimečnou schopnost odrážet světlo, čímž umožňují vytvářet zajímavé obrazce a rozzářit opticky celou prostoru.
 
V naší nabídce můžete nalézt široký sortiment lustrů roztříděný do několika sekcí. Můžete si objednat lustry klasické, moderní, křišťálové, ratanové, vitrážní, kuchyňské, venkovní či rustikální lustry. Ty mohou například doplňovat stylově i starší interiér. Ač svým vzhledem odkazují k tradičním materiálům, jsou to technicky moderně vyrobená svítidla, spojující dnešní dobu s minulostí prostého venkovského života. Nezapomínáme ani na velmi oblíbené lustry dětské, které mají svoji specifiku.
 
Ceny lustrů z naší nabídky se pohybují od nejlevnějšího za 65 Kč po nejdražší v hodnotě 83 929 Kč, vybírat můžete momentálně z 2170 různých lustrů. 
 


 

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.