Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jaké jsou typy LED osvětlení?

Datum: 4.3.2015

LED svítidla jsou stále častěji k vidění v českých domácnostech. Z jakých typů lze vybírat? A víte, že pěkné LED osvětlení jde koupit už za pár stovek?

LED svítidla jsou stále častěji k vidění v českých domácnostech. Z jakých typů lze vybírat? A víte, že pěkné LED osvětlení jde koupit už za pár stovek? 

LED světla do domu

Vhodných interiérových LED svítidel je dnes na trhu celá řada. Abyste se při výběru lépe orientovali, přinášíme vám stručný přehled těch nejčastějších typů.

LED stropní svítidla

K dispozici jsou v podstatě ve dvojím provedení. Pro nižší stropy jsou vhodná přisazená, která, jak už z jejich názvu vyplývá, přiléhají přímo na strop, a zvyšují tak prosvětlení místnosti. Ideální jsou do koupelny.
Jestliže máte vyšší strop, doporučujeme LED lustry neboli závěsná LED svítidla. Hodí se do kuchyně nad jídelní stůl nebo do obývacího pokoje nad konferenční stolek. 

LED bodová světla

Také LED bodovky jsou dvojího typu. Ta, která se dají zabudovat do sádrokartonu, stěny, či nábytku nazýváme podhledová. Kvůli větší efektivitě a intenzitě osvětlení se většinou instalují ve více kusech. Uplatnění najdou především v koupelně a pod kuchyňskou linkou. 
Druhým typem je LED bodové osvětlení přisazené, které je vhodné do rozlehlých místností, protože jednotlivá světla lze většinou natočit do různých směrů. 

LED pásky

LED diodové pásky jsou a určitě i nadále budou symbolem pro moderní a trendy bydlení. Nejenže vypadají velmi efektně, ale snadno se instalují a některé typy lze rozsvěcovat a zhasínat na dálku a navíc mohou svítit v několika barvách. LED pásky lidé nejčastěji používají k nasvětlení kuchyňské linky, skříněk a do podhledů. 

LED trubice

Pracovní plochu v kuchyni můžete nasvítit nejen LED pásky či zápustnými bodovkami (podhledovými svítidly), ale trendy jsou nyní LED trubice. Vypadají stejně jako ty klasické zářivkové, ale narozdíl od nich se okamžitě rozvítí (bez blikání) a mají delší životnost. 

Typy LED osvětlení – LED pásky, LED bodovky

LED osvětlení na zahradu

Úsporněji můžete svítit samozřejmě i venku. Ať už potřebujete osvětlit terasu, nájezd do garáže či prostor před vchodem do domu, venkovní LED osvětlení vás nezklame. Jen je potřeba, aby mělo dostatečnou hodnotu IP krytí (hlavně aby bylo chráněno před vodou) a výhodné také je, když je jeho součástí čidlo nebo senzor. To znamená, že se světlo dokáže automaticky zapnout a po určitém vámi stanoveném čase zase vypnout. 

LED lampy a nástěnná svítidla

V exteriéru jsou s úpornou technologií diod nejčastěji používány LED lampy, které většinou osvětlují terasu nebo chodník. Na fasádě domu u vchodu jsou zase používána nástěnná svítidla. Výhodné je, když mají automatické čidlo ke spuštění a vypnutí.  

LED reflektory

K nasvětlení velkých velkovních prostor nebo budov jsou nejvhodnější LED reflektory. Mají velkou svítivost a přitom nižší spotřebu elektrické energie než ty klasické halogenové. Více informací o LED reflektorech se můžete dočíst v jedné z našich aktualit

Nyní v našem e-shopu rent.cz můžete LED osvětlení nakoupit za opravdu nízké ceny. Více než 150 různých typů jsme totiž zařadili do našeho velkého výprodeje

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.