Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Svítidla a žárovky s technologií ZigBee

ZigBee je open-source síť, která umožňuje vzájemnou komunikaci mezi větším množstvím chytrých zařízení sdílejících stejný komunikační prostor. Výhodou ZigBee je jeho otevřenost a tím i dostupnost pro další produkty a zařízení.

Svítidla a žárovky s technologií ZigBee

ZigBee je technologie pro bezdrátový přenos dat, podobně jako Bluetooth. Spojuje zařízení s nízkým výkonem na krátkou vzdálenost (do 75 m). Pracuje v bezlicenčních pásmech 868 MHz, 902–928 MHz a 2,4 GHz s přenosovou rychlostí 20, 40 a 250 kbit/s.

 
 

Co je to ZigBee?

Toto označení bylo odvozeno od techniky komunikace včel (bee), které se dorozumívají pomocí zvláštního, na první pohled zmateného tance (zigzag).

ZigBee propojuje jednotlivé přístroje v chytré domácnosti a hraje zásadní roli ve světě Internetu věcí (Internet Of Things - IoT). V rámci šifrované komunikace dokáže propojit zařízení různých výrobců při zachování jejich vzájemné kompatibility a pohodlného ovládání.

 

Pomocí jedné centrální jednotky ZigBee snadno spojíte různorodé produkty a budete je pohodlně a interaktivně spravovat z počítače, mobilního telefonu nebo tabletu.

 

Standard Zigbee lze použít pro jednoduchou bezdrátovou komunikaci s nízkými požadavky na samotný hardware a napájení. Proto jsou hlavní doménou sítě ZigBee především aplikace s bateriovým napájením, kde při výrazně nižší spotřebě energie poskytuje delší dosah komunikace v porovnání s technologií BlueTooth, která má dosah pouze 10 m.

Na druhou stranu je vykoupeno nižší přenosovou rychlostí, která však v mnoha aplikacích plně postačuje.

Využití najdete v dálkovém bezdrátovém zapínání/vypínání přístrojů v domácnosti (osvětlení, stahování rolet, odmykání a otvírání dveří) nebo programování a ovládání spotřebičů (televize, DVD rekordér, HIFI systém, klimatizace).

Díky nižší přenosové rychlosti disponuje síť ZigBee vyšší odolností proti rušení, což síť předurčuje především pro využití v průmyslu.

 

Hlavní benefity technologie ZigBee

  • spolehlivá a bezpečná bezdrátová komunikace
  • kooperace zařízení mezi značkami kompatibilitu povolují samotní výrobci, nikoli třetí strana
  • snadná instalace vlastními silami
  • minimální spotřeba elektrické energie
  • ovladatelnost i na dálku přes internet
  • velké množství dostupných zařízení
  • nízké pořizovací náklady a snadná rozšiřitelnost
  • vyžaduje pouze řídící jednotku a čidla

 

 

Systém inteligentního osvětlení Philips Hue

Systém využívající protokol ZigBee pro vlastní řadu produktů se nazývá Philips Hue. Jedná se opeciální uzavřený systém inteligentního osvětlení, který nepodporuje produkty jiných výrobců, ale sdružená svítidla a žárovky Philips můžete obsluhovat, díky technologii ZigBee, pohodlně prostřednictvím vašeho telefonu či tabletu i vzdáleně kilometry od domova. 

S pomocí další funkce mobilního telefonu Geolokace dokáže Philips Hue inteligentní osvětlení rozsvítit či zhasnout žárovky, jakmile dosáhnete určité vzdálenosti od domu. Dokáže například rozsvítit světla na příjezdové cestě, jestliže jste 50 m od domu a přede dveřmi vám umožní rozsvítit chodbu, kuchyni nebo obývací pokoj. Philips Hue navíc spolupracuje s aplikací Apple HomeKit takže vám zpřístupní dokonce i ovládání hlasem. 

Budoucnost ZigBee

Díky rozšiřující se nabídce produktů kompatibilních s technologií ZigBee obsloužíte celou domácnost z displeje vašeho telefonu, i když jste pryč. Pomocí senzorů snadno ověříte, jestli se doma neděje něco nenadálého a při okamžiku takové události jste automaticky upozorněni.

 

Systém ZigBee rozpozná vaši polohu a může tak automaticky rozsvítit příjezdové lampy, spustit topení, nastavit žaluzie do správné polohy a mnoho dalšího. V okamžiku vašeho odchodu zhasne lustry, aktivuje alarm, sníží teplotu a udělá jakoukoli další činnost, jež mu svěříte. Ušetříte si tak čas, starosti i peníze.

Tohle všechno je již realitou.

 

 

 

 

Související články

HUE - dálkově ovládaný inteligentní světelný systém

HUE - dálkově ovládaný inteligentní světelný systém

Philips HUE, to je brilantní LED technologie spojená s intuitivním ovládáním vašich interiérových svítidel. Spojení žárovek, svítidel, bezdrátového ovládání a chytré aplikace do vašeho mobilního telefonu či tabletu změní váš pohled na použití svítidel.

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.