Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Co jsou to vitrážová světla?

Vitrážová světla mají spoustu vzorů a motivů. Sklo použité v interiéru je nadčasovým prvkem. Barevné kombinace dokáží rozzářit jakoukoli místnost. Pohrajte si se světlem, odměnou vám budou neobyčejné scenerie.

Vitrážová světla Tiffany mohou mít různé tvary, barvy a vzory. Díky rozmanitosti skel a barev je každé vitrážové světlo něčím jiné. Skla na vitráže mohou být čirá, opálová, poloopálová, nebo s různým povrchem.

 

Ale co jsou vlastně vitráže?

Historie vitráží sahá až do antiky. Ovšem největší rozvoj klasických vitráží se pojí se stavbami středověkých katedrál. Tyto stavby měly veliká okna a nebylo je možné zasklít jedním kusem skla, proto se používala skla spojená z několika kusů. Klasická vitráž vznikla spojením různobarevných úlomků skla za pomocí olověných profilů. Později začala pronikat i do světských prostor a domácností. Pevnost vitrážové výplně je srovnatelná s klasickým zasklením.
 

 

Zásadním průkopníkem vitrážových prvků v bytové architektuře a užitkovém designu byl Louis Tiffany. Místo olověného profilu začal používat měděný plech, který spojoval cínovou pájkou. Výrobky zhotovené technikou Tiffany mají jemnější a tenčí spoje, proto musí být barevná skla přesně zabroušená. Technikou Tiffany lze vytvářet i prostorové objekty, například: lampy, lustry, vázy, misky, šperky a menší závěsné dekorace.

 

 

V dnešní době je tento styl velmi žádaný i v klasických domácnostech, ale také v různých stylových kavárnách a mnoha dalších. Tato svítidla se skvěle hodí do interiérů, u kterých potřebujeme docílit prosvětlení či optického zvětšení. Tento styl osvětlení se velmi dobře snoubí se světlejšími barvami, snad nejlépe s bílou. Svoje uplatnění naleznou tato svítidla také v místnostech s velkými okny, tudíž tam, kde o propustnost venkovního světla není nouze. Sladit je lze také s ostatním nábytkem, například s některými vitrážovými poličkami a mnoha dalšími. Místnost s těmito svítidly bude vypadat skutečně honosně.

 

 

V případě, že se pro tento styl osvětlení rozhodnete, doporučujeme vám sladit si v místnosti v tomto designu všechna svítidla. Je tedy možné si pořídit nejen vitrážový lustr či stropní svítidlo, ale samozřejmě také svítidlo nástěnné a lampy. Je zde spousta typů, kde je v naprosto stejném provedení jak právě lustr tak i lampa. A pak se můžete jen kochat krásou!

 
 

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.