Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Osvětlení pro Váš dům a jiné prostory

Datum: 21.6.2013

Neváhejte a prohlédněte si naše nová svítidla! Z naší široké nabídky si vybere opravdu každý.

Veškerá svítidla rozdělujeme na interiérové osvětlení a svítidla pro venkovní prostory. Rozlišují se podle krytí čili IP svítidla tak, aby venkovní svítidlo bylo odolné vůči vodě, vlhkému prostředí a jiným nepřízním a povětrnostním podmínkám. IP pro svítidla venkovního využití by proto mělo být vyšší jak IP44. Krytí interiérových svítidel je zejména IP20.
Pro koupelnové osvětlení je nutné pořizovat svítidla s IP44 a výše a to kvůli bezpečnosti při náhodnému styku svítidla s vodou.
 
Lustry -  jsou nejpoužívanějším typem svítidla. Jsou využitelné jak v interiérových, tak i ve venkovních prostorech, v altánku při posezení s příteli, rodinou apod. Lustry považujeme za hlavní osvětlení místnosti. Pořídit si lze jak závěsné lustry, tak i lustry přisazené ke stropu. Dále také lze vybírat z lustrů osazených jednou žárovkou či více zdroji. Záleží vždy na tom, jakých je místnost rozměrů,  aby lustr řádně osvětlil celou požadovanou plochu. Mimo jiné jsou lustry vyráběné a navrhované v nejrůznějších barvách, tvarech a designech. Není proto problém vybrat vhodné a vkusné svítidlo podle představ a požadavků.
 
Stropnice – jsou svítidla přisazená ke stropu a menšího provedení oproti již zmiňovaným lustrům. Mnohdy jsou však stropnice považované také za centrální osvětlení místnosti avšak takových prostorů, kde je menší svítidlo schopno osvětlit celou plochu místnosti.
 
Zářivková svítidla – dělíme na svítidla pod kuchyňskou linku, podlinky nebo zářivková svítila pro technické využití do nejrůznějších hal apod.
 
Mimo hlavního osvětlení jsou často pořizována i doplňková svítidla těmi jsou nástěnná svítidla, bodové osvětlení či stolní a stojací lampy.
 
Nástěnná svítidla – jsou podobného provedení jako stropnice pouze menší nebo půleného provedení. Mnohdy lze proto stropnici umístit na boční stěnu a nebo naopak umístit nástěnné svítidlo na strop.
 
Bodová svítidla – jsou řazená mezi modernější typ osvětlení. Tento typ svítidel se využívá do menších prostorů. Bodovky rozdělujeme na downlighty a spoty. Downligty jsou bodová svítidla, která svítí přímo dolu. Jsou malého provedení a jsou mnohdy považovaná spíše za dekorační prvek místnosti. Spoty jsou naopak svítidla, která lze nasměrovat tak, aby nám osvítila přesně tu plochu, kterou potřebujeme.
 
Stolní lampa – mnohdy nazývána jako kancelářská lampa – nepostradatelná součást veškerých dětský či pracovních stolu. Stolní lampičky jsou zkrátka pomocníkem nadevše a to zejména při plnění domácích úkolů, kreslení si či vykonávání jiné kancelářské práce.
 
Podlahové lampy - jinak řečené jako stojací lampy jsou příjemným doplňkem zejména obývacích pokojů. Svým příjemným světlem navodí pohodlnou atmosféru v pokoji nebo nám jsou společníkem při čtení si knížky v gauči apod.
 
Veškerá tato svítidla jsou vyráběna v nejrůznějších stylech a mnohdy jsou laděny tak aby se dal využít lustr stejného provedení spolu s lampičkou či nástěnným svítidlem.
Osvětlení lze vybírat v klasickém, moderním, rustikálním, křišťálovém, vitrážovém či dětském stylu. Rozlišujeme dála svítidla do koupelny, kuchyně nebo pro venkovní prostory.
 
Venkovní svítidla však nepodceňujme, vždyť prostory kolem domu jsou chloubou Vašeho obydlí. Z venkovních svítidel je možné vybrat lampy, nástěnná svítidla, senzorová svítidla, solární osvětlení apod.

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.