Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jaké zvolit venkovní osvětlení?

Venkovní osvětlení oceníte nejen v letních měsících, kdy trávíte čas s přáteli u vína, sezením na terase při četbě, nebo grilováním s rodinou. Chtěli byste, aby byla vaše zahrada pěkná nejen přes den, ale také večer? Rádi byste se venku za tmy pohybovali jistě, bez hrozícího zakopnutí a upadnutí? Je pro vás důležité se ve svém domě cítit bezpečně i v noci? Pokud jste odpověděli ano, je pravý čas vybrat vhodná venkovní svítidla.

Jak vybrat venkovní osvětlení 

Nejdříve si musíte ujasnit, kam svítidlo umístíte. Osvětlit můžete dům, terasu, garáž, dílnu, příjezdové cesty, bazén atd. Pokud je to někde, kde se pohybujete častěji, vyplatí se investice do svítidla s čidlem.

Nebudete muset potmě hledat vypínač. Doplněk v podobě čidla zmonitoruje pohyb a zapne se.
Na méně frekventovaná místa se pak hodí světlo bez senzoru, jelikož by se mohlo kvůli častému pohybu jiných lidí, či zvířat, rozsvěcovat častěji, než by bylo potřeba a žádoucí. Tím pádem byste zbytečně plýtvali energií.
 
 

 

Na co si dát pozor při výběru venkovního osvětlení  

Při výběru venkovního osvětlení musíme dbát na bezpečnost celého systému, který je neustále vystaven nepřízni počasí. A proto bychom každé venkovní svítidlo měli vybírat dle odpovídajícího stupně krytí (IP ochrany). Ideálně IP44 až IP68. IP kód vyjadřuje odolnost proti vniknutí cizího tělesa a kapalin (vody).

 

 

Krom klasických exteriérových světel využijte i LED venkovní svítidla, která ušetří elektrickou energii, tím pádem také peníze. Pořídíte je v mnoha provedeních: sloupky, reflektory, i stropní LED svítidla. Jelikož se také oproti klasickým světlům tolik nezahřívají, můžou se pochlubit větší bezpečností. Navíc díky velkému množství designů LED světel pořídíte funkční, ale i pěkný doplněk perfektně ladící k fasádě a celkové architektuře vašeho domu.

 


Další možností jak na úsporu je zakoupení solárních světel. Tento druh svítidel patří právem mezi nejoblíbenější svítidla na zahradu. Výborně pomocí nich nasvítíte cestičky a chodníčky. Můžete je dát do trávy, do jemného štěrku atd.
Solárními lampami snadno osvětlíte každé zákoutí, a tak zamezíte možnosti zranění. SolárníLED zápustná svítidla skvěle pomáhají při orientaci. A jsou úžasným dekorativním prvkem.

 

Tak co? Už máte představu o tom, jaké venkovní světlo si dáte na zahradu?

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.