Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Světlo pod kuchyňskou linku

Datum: 24.4.2016

Mezi dva nejčastější typy světel pod kuchyňskou linku se používají trubicové zářivky a LED pásky. Vysvětlíme, proč tomu tak je. 

Zářivka pod linku

Dlouhá tenká trubice, ve které je zářivka. Takový typ svítidla je v českých domácnostech k vidění stále nejčastěji. Není divu. Je to cenově přijatelná varianta, která vypadá pěkně, dlouho vydrží a hlavně je funkční. Zářivková svítidla lze zapojit napřímo, nebo pomocí přívodního kabele.
Na výběr je z různých délek, takže budou spokojeni majitelé malých i velkých kuchyní. Doporučujeme raději zvolit větší délku, abyste na krájení a přípravu jídla dobře viděli. Obecně se uvádí, že by pracovní plocha měla být osvícena kolem 300 luxů. Vzhledem k tomu, že vývoj jde stále dopředu a je tlak na co největší úsporu elektrické energie, jsou mezi zákazníky více preferovány LED zářivky

Moderní LED pásek

Jak už zaznělo, zářivky jsou hodně žádané, ale v poslední době nastává boom LED pásků a v oblasti osvětlení kuchyňské linky to platí dvojnásob. Jsou totiž velmi výkonné a přitom úsporné. Také vynikají malými rozměry, možností svítit barevně a jednoduchou instalací. Pouze upozorňujeme, že je potřeba mít transformátor odpovídající délce diodového pásku. Přibližná wattáž nutná na jeden metr je 4,8 W. Z vlastních zkušeností můžeme LED pásky pod kuchyňskou linku vřele doporučit. 
 

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.