Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Zahradní osvětlení jako dekorační i bezpečnostní prvek

Datum: 6.3.2012

Dobře zvolené zahradní osvětlení umí dokonale rozzářit vaši zahradu a zdůraznit místa na která jste obzvlášť pyšní, to je celosvětově známo. Ale víte, že takové osvětlení zahrady může zahnat i nezvané hosty?

Venkovní osvětlení je někým považováno za naprosto zbytečné a někdo si jej nemůžu vynachválit. Pokusím se tedy nepříznivce osvětlení zahrady přesvědčit. Že zahradní osvětlení dotváří atmosféru samotné zahrady, není tajemstvím. Avšak nelze využít jen tak ledajaké osvětlení. Svítidla je dobré pečlivě vybírat a ještě pečlivěji umísťovat, neboť vždy není lehké osvětlení umístit tak, aby plnilo funkci dekorační a ne odstrašující. Na trhu naleznete široké spektrum venkovního osvětlení.

Kupříkladu nájezdová svítidla, jak již název napovídá se umísťují na nájezdy pro automobily, příjezdové cesty, chodníky, terasy a mnohé další.  Nájezdová svítidla jsou velice oblíbená především díky lepší orientaci a také proto, že disponují velmi vysokým IP krytím. Dalším typem mohou být senzorová svítidla. Ta se zase rozsvěcují jakmile senzor zachytí pohyb. Svítí určitý časový úsek a opět zhasínají. Šetříte tak elektrickou energii, máte osvětlené místo, které potřebujete a nemusíte se zdržovat žádnými vypínači.

Do kategorie zahradní svítidla řadíme i nástěnná svítidla a venkovní lustry. I když ani jedno z osvětlení se neumísťuje přímo na zahradu, svým využitím se zahradnímu osvětlení velmi blíží. Jak nástěnná svítidla, tak venkovní lustry lze využít nejen na terase, pergole apod., ale hlavně přímo na fasádě domu, či u jeho vchodu.

A na závěr se dostaneme k účelu bezpečnostnímu. I když to na první pohled není tak patrné, zahrady jež se mohou chlubit kvalitním venkovním osvětlením, se cílem pro lupiče stávají méně než zahrady neosvětlené. Neboť pohybovat se nepozorovaně zahradou, která je vybavena kvalitními venkovními svítidly je o mnoho těžší než tou, která je zahalena tmou. 

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.