Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Světelné zdroje

Datum: 10.9.2012

Žárovky jsou podstatnou součástí svítidel a je proto nezbytné svítidla osadit vhodnými přislušnými světelnými zdroji, které Vám www.rent.cz nabízí.Veškerým svítidlům, ať už venkovním či interiérovým, přísluší náležitý světelný zdroj = žárovka.
 
Každé svítidlo si klade svůj požadavek na to, jakým světelným zdrojem, s jakou paticí či závitem by svítidlo mělo být osazeno.
 
Světelné zdroje rozlišujeme na:
klasické žárovky, úsporné zdroje, halogenové žárovky a LED žárovky.
 
Klasické žárovky jsou téměř nejstarším světelným zdrojem na trhu, jejichž výroba se již ukončila. Na trhu se však doprodává ještě spousta těchto klasických žárovek, které lze zakoupit téměř za pakatel.
 
Klasické žárovky jsou v dnešní době nahrazovány novějšími a úspornějšími zdroji, jakými jsou zejména úsporné žárovky. Úspora se neprojevuje v ceně pořízení úsporné žárovky ale v ušetřené elektrické energii a ve velmi dlouhé životnosti.
 
Halogenové žárovky vyzařují téměř podobné světlo jako žárovky klasické ale úsporou jsou naopak podobné úsporné žárovce. Halogenové žárovky vydávají velké teplo a proto se nedoporučuje “halogenky“ umísťovat mezi nábytek apod.
 
Nejnovějším, nejmodernějším a nejúspornějším světelným zdrojem jsou LED žárovky, které jsou novinkou na trhu. LED zdroje vyzdvihuje jak dlouhá životnost, úspora, tak i odolnost vůči nárazům či otřesům.
 
Zkrátka nevyvratitelné je hlavně to, že bez zdroje svítidlo není svítidlem ale pouze dekoračním prvkem interiérových i venkovních míst.

                                                                                               

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.