Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Světelné zdroje

Datum: 23.3.2013

Každé svítidlo vyžaduje svůj náležitý světelný zdroj. A právě rent.cz Vám nabízí nejen svítidla ale i příslušné žárovky.


Světelné zdroje jsou žárovky, čili nepostradatelná součást svítidel. Právě díky světelnému zdroji svítidlo vyzařuje světlo a jakou barvu, zdali teplou žlutou či studenou bílou si vyberete je jen na Vás. Typ závitu a výkon žárovky je vždy u svítidla, do kterého světelný zdroj chcete použít uvedený a je dobré se tím řídit.
 
 
Žárovky rozlišujeme na klasické, úsporné, halogenové a LED zdroje.
 
Klasické žárovky patří mezi nejstarší zdroje, které na trhu působí již řadu let a dnes jsou již nahrazovány zdroji modernějšími, kvalitnějšími a výhodnějšími..
 
Jedním z takových zdrojů jsou například úsporné žárovky. Jsou oblíbené diky menší hřejivosti, dlouhé životnosti a zejména díky nízké spotřebě elektrické energie, proto nesou název úsporné žárovky.
 
Dalšími úspornějšími světelnými zdroji jsou halogenové žárovky. Stejně tak, jako úsporné žárovky mají dlouhou životnost, spotřeba elektrické energie je také nízká pouze hřejivost halogenových žárovek je vyšší. Není proto dobré a nedoporučuje se halogenové zdroje umísťovat do sádrokartonu nebo mezi nábytek.
 
Nyní novinkou na trhu, nejmodernějším a nejúspornějším typem žárovek jsou LED zdroje čili ledky. Cena ledek se pohybuje o něco výše – 100,- Kč a víc. Kvalita, stejně tak jako odolnost a životnost jsou však znatelné a právě proto není na škodu mnohdy do kvality investovat.
 

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.