Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Dětská svítidla pro školáky i nejmenší

Datum: 9.3.2012

Svítidla jsou nepostradatelnou součásti jak interiérových, tak exteriérových místností. Je proto důležité osvětlení nepodceňovat...

Jaké svítidlo vybrat do dětského pokojíčku jak pro ty nejmenší, tak i pro děti již školou povinné.                 
Dětská místnost je pokoj, kde Vaše ratolest vyrůstá a kde tráví nejvíce času. Je proto dobré se zamyslet a zvážit, jaké osvětlení bude provázet Vaše dítě od narození až po dobu studentských let.

Dětský pokojíček neslouží pouze jako místnost na přespání. Dítěti je jeho pokoj zároveň i hernou či pracovnou neboli studovnou. Nestačí proto do dětského pokoje pořídit pouze hlavní osvětlení místnosti jimž nejčastěji bývá lustr nebo stropnice. Dětské lustry jsou velmi fantazijní. Mohou být a představovat nejrůznější pohádkové a nadpřirozené bytosti, zvířátka, kytičky apod. Lustry obecně můžeme také rozdělit na závěsné lustry a svítidla přisazená ke stropu. Takováto svítidla jsou dětem pomocníkem a musí řádně osvětlovat prostor, zejména na koberci, kde si holčičky hrají s panenkami a kluci skládají lego.

Na výběr dětského osvětlení působí také to, zdali pořizujeme svítidlo pro batole či předškoláka nebo studenta. Jak jsme se již zmiňovali, každý pokojíček musí mít nějaké to hlavní čili centrální osvětlení. Je však dobré k němu pořídit i doplňkové dětské svítidlo. Pro malé děti jsou vhodná nástěnná svítidla, která se doporučují s nízkým výkonem světelného zdroje. Dětské nástěnné svítidlo tak neruší při usínání a maminka či tatínek dítěti můžou, aniž by si kazili oči vyprávět nebo předčítat pohádku na dobrou noc.

Pro děti staršího věku je nutností využívat psací stůl, kde studenti plní domácí úkoly nebo ti menší si  kreslí obrázky. Nutně proto potřebují osvětlení psacího stolu. Máme na mysli stolní lampu, mnohdy řečenou také jako kancelářskou lampičku.

Nepodceňujte osvětlení pro Vaše děti. Mnohdy nesprávná svítidla mohou mít vliv na bolest hlavy, nízkou soustředěnost apod.

Copyright © 1992 – 2018 Donoci, s.r.o.