V anglosaských zemích se svátek zesnulých nebo-li Dušičky neslaví, místo toho už 31. října slaví tzv. Halloween. Tento název je odvozen od „All Hallow Even“ tedy předvečer Všech Svatých. Den je vnímán jako den zábavy. Během noci z posledního října na prvního listopadu se lidé oblékají do kostýmů, zdobí domy a vydlabávají dýně, straší a děti koledují o slavnosti. To platí především v anglosaských zemích a v USA.

Ve střední Evropě svátek probíhá klidněji, tradicí je navštívit hřbitov, položit na hrob květiny nebo věnec a zapálit svíčku, což má symbolizovat víru ve věčný život a také to přeneseně navazuje na starý zvyk svítit mrtvým světly. Ačkoliv se jedná o původně křesťanskou tradici, navštěvují hroby i nevěřící, aby zapálili světlo věčného života. A tak není nic lepšího, než rozsvítit v tento den svítilničku či hřbitovní svíčku, v níž lze pohodlně vyměnit baterie, pokud dohasíná.
Ať už slavíte svátek 31. 10. jako Halloween nebo 2. 11. coby Dušičky, vždy se k tématu dne, potažmo večera hodí, světla. Světýlka v podobě svíček, hřbitovních svící, svícnů, lucerniček a lampionků nebo voskových tradičních svící.
Dnešní spíše uchvátaná doba nenahrává tradicím, ale chcete-li udělat zadosti tradici, doma určitě stačí rozsvítit svícen, ať už elektrický nebo klasický na svíčky. Mezi oběma verzemi se najde mnoho příznivců a tak těm, co upřednostní elektriku, můžeme doporučit svícny značky Markslöjd, které nejenže poslouží v dušičkový čas, ale v dekoraci doladí i vánoční výzdobu.
A pokud nepatříte mezi věřící, ale přeci jen si chcete ozvláštnit dušičkový večer, určitě nic nepokazíte, jestliže v tento čas zapálíte svíčku v solné lampičce Rabalux, kterou vytvoříte sváteční atmosféru, vykouzlíte příjemný pocit a navodíte ozdravné prostředí.
Stojí za to se na chvilku zastavit, zavzpomínat a posvítit těm, kdo už nemohou být s námi.