Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jak vybrat Vintage osvětlení?

Styl využívající staré s nádechem moderny? Přesně to je vintage designový styl. Výsledkem jsou útulně a starobyle působící místnosti, které nabízejí luxusní pocit. Kombinace Vintage prvků umí působit velmi elegantně. Nic se ale nesmí přehánět, jinak by výsledek působil příliš přeplácaně a kýčovitě.

Vintage styl svítidel do sebe zahrnuje široké pojetí designu. Od řezaných křivek designových lamp charakterizujících meziválečné období v kancelářích, až po secesně romantické lustry s nádechem období zlatého věku Francie.

 

Pro nás je zřejmě nejznámější styl Provensal. Vintage styl ovlivněný francouzským venkovem. Bílá barva se snoubí s typickou levandulovou, drobně dekorovanou formou osvětlení i potahových látkovin. Typické jsou všemožné detaily, které naopak doplňují  patinově bílé až hnědé a pastelově tónované lampičky a stojací lampy. Přírodní barvy v kombinaci s odstíny bílé jsou pak patrné na každém kroku Provensal  Vintage stylu.

 

 

Londýnský industrialismus v podobě Vintage pak upozorňuje na kovová svítidla mosazných a chromových barev v kombinaci s holou cihlou a tmavým nábytkem. Nic nesmí působit těžce, proto je-li anglické pojetí Vintage stylu ve tmavém provedení, pak jsou doplňky zpravidla vzdušné a lehké, byť jsou stále v zemitě přírodních barvách a to platí i o světlech.

 

 

Viktoriánský Vintage zase přináší okázalost a luxus. Bohatě zdobené lustry v kombinaci s barevnými vzorovanými tapetami a koberci. Tento Vintage působí nákladně a draze, vyžaduje prvky zdobené, jako robustní lustry s mnoha světly a rohovými lampami.

 
 

 

Naopak Nordic Vintage snoubí lehkost, čistotu a přírodní barvy. Typickou propojovací linkou je přírodní charakter s prvky dřeva. Lustry sice působí moderním dojmem, ale nenechte se zmást, patří do 50-60. let minulého století.   

   
 

 

Vintage ala Brussele. Zaoblené rohy a kombinace kovu, skla a dřeva, inspirované světovou výstavou Expo 58. Neplést si tento styl se socialismem a stylem 70. let 20. století v Československu. Vintage Brussele čiší moderním dojmem doplněným prvky tehdejší módy. Typické jsou výrazné a velké vzory nebo výrazné potahy a hlavně obliny a půlkulaté křivky, což platí i osvětleních.

 

 

Barevné dominanty, pestrost, ale usměrněná, to je Vintage styl Pop art. Pestré dominanty usazené do střídmého okolí. Jednoduché a tradiční tvary v zářivých barvách. To je znamení i pro lustry. Nicméně i u tohoto Vintage stylu platí, že čeho je moc, toho je příliš. Budou-li dominantní stoly a židle, už lustr bude jednoduchý, spíše barevně neutrální a naopak.

 
 

 

Shabby chic Vintage je ten nejromantičtější styl jaký si umíte představit. Květinové zdobení a jemné doplňky všude a na všem. Tento Shabby chic Vintage styl, na rozdíl od Provensal Vintage, pracuje se skutečně starožitnými doplňky navozujícími dojem rustikality. Shabby Chic vznikl ve Velké Británii v osmdesátých letech 20. století a typické jsou pro něj jemné pastelové barvy a krajky. V tomto stylu jsou laděná i světla. Shabby Chic styl je Vintage pro zapálené romantiky.

    
 
 
 

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.