Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

volejte 515 555 112 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Menu

Jak propojit LED pásky

Propojování pásků není žádná věda. S naším návodem to zvládne úplně každý!

V minulém článku jsme si ukázali, podle čeho se orientovat při výběru LED pásku, abychom si pořídili pásek přesně na míru našim potřebám. Dnes se zaměříme na praktickou část, tedy spojení dvou a více LED pásků za sebou. Ne vždy nám totiž stačí prodávaná délka pásku.

Dělitelnost

Všechny pásky mají na plošném spoji naznačené místo pro jeho rozdělení, zpravidla to bývá po 5 cm délky, minimálně však po 3LED diodách nebo jejích násobcích. V tomto místě můžeme jednoduše pásek přestřihnout. Ke stříhání použijeme obyčejné nůžky nebo elektrikářské kleště.

Propojení

K propojení LED pásků můžeme použít dvě možnosti. Nejsnadnější je první způsob, kde využijeme konektoru. Druhým způsobem je propojení pásků za pomoci pájení.

1.KONEKTOREM

LED pásek vložíme do levé části konektoru, do druhé části vložíme druhý LED pásek, s kterým chceme pásek propojit. Konektor zajistíme proti vypadnutí pásků zatlačením na zámky, jež se na bocích konektoru nachází.
Máme propojeno! Opravdu jednoduchý způsob, který zvládnou úplně všichni.

2.PÁJENÍM

Pásek rozstřihneme v naznačeném místě, předcínované kontakty obnažíme a napájíme na ně dráty. Pro spojení s dalším páskem stačí kontakty připájet k sobě. Je nutno však dodržet polaritu + a -.  
Tento způsob je zejména vhodný pro domácí kutily a technicky zdatnější typy.
 
Teď Vám již nic nebrání ke koupi a instalaci LED pásků do Vašeho interiéru!
 
 

SOUVISEJÍCÍ produkty

Copyright © 1992 – 2019 Donoci, s.r.o.